Yeni Google Mesajlar beta güncellemesi, özel sohbet renkleri ayarlamanıza olanak tanır; Onun hakkında her şeyi bil

Google Mesajlar’ın, kullanıcıların sohbet balonlarını kişiselleştirmesine olanak tanıyan Telegram benzeri bir özelliğe kavuşacağı bildiriliyor. Bilmeyenler için Mesajlar, Google’ın SMS ve MMS gönderip almak için Zengin İletişim Hizmetlerini (RCS) kullanan resmi mesajlaşma platformudur. Google, kullanıcıların ilgisini canlı tutmak için düzenli olarak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bu ayın başlarında Google’ın Selfie GIF’leri adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Artık en son Google Mesajlar beta güncellemesi, sohbet balonlarınızda ince ayar yapma olanağı da sunuyor. Yaklaşan bu özellik hakkında her şeyi öğrenin.

Google Mesajlar sohbet renkleri özelliği

Thespandroid raporuna göre, ihbarcı Assemble Debug, Google Mesajlar’ın en son beta güncellemesinde yeni bir özellik fark etti: özel sohbet renkleri ayarlama yeteneği. Google bu özelliği Aralık ayında duyurmuştu ancak kullanıma sunulmasıyla ilgili hiçbir bilgi yoktu. Şimdi ise teknoloji devi nihayet bunu “messages.android_20240125_01_RCO0.phone.openbeta_dynamic” başlıklı Google Mesajlar beta güncellemesiyle kullanıma sunuyor gibi görünüyor.

Kullanıcılar bu özelliği kullanarak sohbetler için 9 renk arasından seçim yapabiliyor. Bir renk seçildiğinde, seçilen renkte “Jon Doe temayı değiştirdi” metni görünür. Raporda, kullanıcıların hem bireysel hem de grup sohbetlerinde özel sohbet renkleri ayarlayabildiği belirtiliyor. Bu özelliğin yalnızca RCS mesajlarında çalıştığını ve normal SMS’lerde çalışmadığını unutmamak önemlidir. Ayrıca, yalnızca beta testçilerine açıktır, halka açık değildir.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Google Mesajlar’da Photomoji

Platform ayrıca yakın zamanda Photomoji adı verilen başka bir özelliği de kullanıma sundu. Kullanıcıların en sevdikleri fotoğrafları etkileyici tepkilere ve çıkartmalara dönüştürmelerine olanak tanır. Google Mesajlar’ı kullanıyorsanız, yakında bu heyecan verici yükseltmeyi keşfedebileceksiniz. Bu özelliği kullanmak için Google Mesajlar’ı açıp oluşturma alanına gitmeniz yeterlidir. Orada emoji düğmesinin üzerinde dairesel bir rozet bulacaksınız. Bu, Photomoji’nin cihazınızda etkin olduğunu gösterecektir.

Ayrıca bugünün diğer öne çıkan hikayelerini de okuyun:

Beyin Çipi Yerleştirildi! Şanslı bir kişi, Elon Musk’un Neuralink’inden beyin implantı alan ilk insan oldu ve bu, bilgisayarları zihnimizle yönlendirebilme yolunda bir adım attı. Bu doğru bir yol mu? Buradan öğrenin.

Apple’a kötü haber! Etkili teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, şirketin 2024’te iPhone 15 ve çıkacak iPhone 16 için daha düşük talep beklediği konusunda uyardı. Her şeyi buradan öğrenin.

Samsung, Ernie Bot ile Çin’i Etkiliyor! Samsung, Çin’deki yeni Galaxy S24 akıllı telefon serisinin önemli bir özelliği olarak Baidu Inc.’in Ernie Bot’unu öne çıkaracak. Buraya dalın.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir