Yeni Mazda CX-60, hayalini kurduğunuz araba

Stratejik otomobil yelpazesine git MazdaDoğuya özgü sanat, gelenek ve gelecek konseptlerini temel alan XC-60 orta SUV’un dizel versiyonu bu yıl eklendi. e-Skyactiv D motoru200 veya 254 HP olmak üzere iki güç seviyesi, arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli ve geleceğe bakan otomobillere mükemmel performans, düşük tüketim ve çevreye saygı katan mikro hibrit teknolojisine sahip. Bu dizel motorlardan biri piyasadaki en verimliÇünkü bu potansiyelle 5,0 ile 5,3 lt/100 km arasında onaylı tüketimle çalışıyor.

Her arzuya bir çözüm

CX-60, 4,75 metre uzunluğunda orta boy bir SUV olup halihazırda 328 HP’lik plug-in hibrit motorla mevcuttu ve şimdi de dizel geliyorGüçlü, temiz ve verimli bir motorla donatılmış bir versiyon. Bu lansman şu sorulara yanıt veriyor: “çoklu çözüm stratejisi” Bu durumda Mazda’nın amacı, uzun mesafeleri kat edecek verimli ve büyük çekme kapasitesine sahip bir otomobil arayan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Çoklu çözüm stratejisi, ürünleri ve teknolojileri her yerel pazara ve sektöre uyum sağlayacak şekilde birleştirir. sürdürülebilirlik hedefleri günümüz toplumunun. Bunu başarmak için, çok daha verimli içten yanmalı motorlar ve minimum emisyon gibi farklı elektrikli motorlar artık satışa sunuluyor.

e-Skyactiv D motor, 200 HP ve arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişle bağlantılı olarak 254 HP güç sunabilen, 3,3 litre hacimli altı sıralı silindire sahip 3,3 litrelik bir dizel motordan oluşur. Sekiz ileri otomatik şanzımanla tamamlanıyor. Onu çevre dostu bir dizel motor haline getiren yanma teknolojisine sahiptir. Yeni ünite, hem tork dağıtım verimliliğini hem de tüketimi artırmak için yer değiştirmeyi optimize edecek şekilde dikkatlice boyutlandırıldı.

Bu dizel motor, mükemmel performans ve ayarlanmış yakıt tüketimi sunmak için 48V M Hybrid Boost hafif hibrit sistemiyle tamamlanıyor. Uygulanan teknolojiler, Mazda CX-60’ın olağanüstü özerkliğine, ilettiği güç hissine ve düşük tüketim ve emisyon rakamlarına önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

254 bg/187 kW gücündeki e-Skyactiv D, 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 7,4 saniyede ulaşır ve 219 km/sa maksimum hıza ulaşır; buna rağmen ortalama WLTP tüketimi CO2 emisyonuyla birlikte yalnızca 5,2 l/100 km’dir. sadece 137 g/km. 200 bg/147 kW versiyonun ortalama WLTP tüketimi 5,0 l/100 km olup yalnızca 128 g/km CO2 emisyonuna sahiptir.

Sıralı altı silindirli mimari, doğası gereği “mükemmel denge” sunduğundan daha az titreşim üretir. Sürüşü pürüzsüz ve sessiz, motor sesi ise hoş ve temiz. Yüksek tork üretimi sayesinde bu motorla donatılmış Mazda CX-60, 2.500 kg’lık bir römorku kolaylıkla kaldırabilir. Ayrıca motor yapısı daha basit olduğundan ağırlığı Mazda Skyactiv D 2.2L dört silindirli dizel motora benzer ve sürüş sırasındaki ağırlık farkları en aza indirilir.

temiz ruh

Yeni CX-60’ın kaputunun altında, 48V elektrik sistemi aracılığıyla mikro hibrit teknolojisine sahip, dizel için D’li e-Skyactiv D motor bulunmaktadır. Hacmini 3,3 litreye çıkaran motor, daha verimli hale getirecek çözümleri bünyesinde barındırıyor. Hız rejimi, çok düşük tüketimle maksimum verim elde edecek şekilde genişletildi. Yanmayı iyileştirmek için güç artışına emme havasındaki artış da eklenir. Daha çevik bir hızlanma tepkisi ve motorun çalıştığı daha geniş bir devir aralığında termal verimlilikte %40’ın üzerinde bir iyileşme sağlayan yenilikçi bir teknolojiyi entegre eder.

Bu dengeli konfigürasyon, en az güçlü versiyonun 3.000 ile 4.200 devir arasında 200 HP güç ve 1.400 ile 3.000 devir arasında maksimum 450 Nm tork geliştirmesiyle sonuçlanır. Tüm bunlar, elektrik motorunun sağladığı 153 Nm torkla birleştiğinde, onaylanmış ortalama 5,0 litre tüketim ve 128 g/km CO2 emisyonuyla 0’dan 100’e 8,4 saniyede hızlanmayı başarıyor.

En güçlü e-Skyactiv D, 1.500 ila 2.400 devir arasında 550 Nm maksimum tork üretimiyle 3.750 dev/dak’da 254 HP güç sunuyor. İlave 153 Nm elektrik sistemi sayesinde 0’dan 100 km/saat hıza 7,4 saniyede ulaşıyor, 5,3 l/100 km tüketim ve 139 g/km emisyon değerlerine sahip.

Şık gövde ve sürüş deneyimi

Vücudu iyi destekleyen konforlu koltuklar ve mükemmel ileri görüş açısı ile desteklenen sürüş pozisyonu çok rahattır.

Minimalist bir estetiğe sahip iç mekan, malzeme ve kaplamalarda ve elemanların temiz ve düzenli düzenlenmesinde kalitesini gösteriyor. 12,3 inçlik merkezi ekran ve dijital gösterge paneli, günümüzün bir otomobilinde gerekli olan teknolojik kapasiteyi artırıyor.

CX-60 sürüşü çok konforlu bir otomobil. Çok iyi bir yuvarlanma seviyesine ve dengeli bir süspansiyon ve direksiyon hissine sahiptir.

Dizel motoru tatmin edici bir şekilde tepki veriyor ve sürücüye yola çıkmak için gerekli güce sahip olduğu hissini veriyor ve hatta sürüşün bazı aşamalarında tüketimin azaltılmasına yardımcı olan mikro hibrit sistem tarafından destekleniyor.

Kuşbakışı

Mazda CX-60 e-Skyactiv D 2023 dizel versiyondur

Piyasada tüketicinin ihtiyaçlarına uygun farklı güç seviyelerinde mevcuttur.

Önemli değerlerinden biri de hızlı ivmelenmesinin yanı sıra minimum yakıt tüketimi ile maksimum hız seviyesidir.

En son teknolojileri motoruna entegre ederek yalnızca yakıt kullanımını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda kirletici emisyonları da azaltıyor.

İç tasarım sürücünün konforu ve güvenliği düşünülerek yapılmıştır.

Hala oyun varken

Toplamda önümüzdeki üç yıl içinde Mazda, mimarisiyle beş yeni elektrikli ürünü tanıtacak çoklu çözüm.

Alakalı haberler

Aynı yıl, Mazda CX-60’tan daha büyük, üç sıra koltuklu yeni Mazda CX-80 modelinin piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Marka, 2025’in ötesinde EV’ler için yeni Skyactiv Ölçeklenebilir Mimarisini piyasaya sürecek: ortak bir platform kullanarak tüm segmentler için yüksek verimlilikle elektrikli modeller üretmesine olanak tanıyan tescilli bir teknoloji.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir